Lesson 11 - Making Sense of Labels

Ultimate Guide to Nutrition for Health Module 8 - Week Four: Environment and Access
24 minutes
Share the link to this page
Copied
  Completed
You need to have access to the item to view this lesson.
One-time Fee
$99
€84.52
£74
CA$136.57
A$149.59
S$128.03
HK$770.37
CHF 78.76
NOK kr1,003.73
DKK kr631.62
NZ$171.96
د.إ363.57
৳12,108.59
₹8,868.15
RM403.62
₦144,486.81
₨27,739.40
฿3,116.64
₺4,231.82
B$548.77
R1,661.12
Лв165.34
₩146,100.24
₪317.47
₱5,799.56
¥15,617.75
MX$1,785.33
QR360.45
P1,307.82
KSh12,762.08
E£4,711.41
ብር15,380.91
Kz90,783
CLP$90,153.36
CN¥697.06
RD$6,201.81
DA12,870.70
FJ$226.08
Q758.65
GY$20,713.87
ISK kr12,437.37
DH907.52
L1,676.16
ден5,202.98
MOP$793.53
N$1,660.90
C$3,633.30
रु14,286.57
S/333.41
K421.17
SAR371.31
ZK2,240.01
L429.20
Kč2,057.21
Ft32,688.81
SEK kr917.56
ARS$143,634.98
Bs684.17
COP$382,160.70
₡49,447.22
L2,608.29
₲664,229.63
$U3,880.70
zł355.55
Already have an account? Log In

Sign Up

Share

Share with friends, get 20% off
Invite your friends to LearnDesk learning marketplace. For each purchase they make, you get 20% off (upto $10) on your next purchase.